+48 697 410 168
0szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Bateria bezdotykowa - wygoda i higiena

Baterie bezdotykowe stają się coraz bardziej popularne w domowych łazienkach. Jak one działają? Są uruchamiane za pomocą czujnika podczerwieni. Zobacz czemu warto rozważyć zakup bezdotykowej baterii do łazienki.

Bateria bezdotykowa - wygoda i higiena

Bateria bezdotykowa – czym się wyróżnia

Bezdotykowa bateria umywalkowa jest podobna do tradycyjnej baterii łazienkowej. Główna różnica polega na tym, że nie ma w niej dźwigni ani uchwytów, które służą do uruchamiania przepływu wody. Strumień wody zaczyna płynąć, gdy ręce użytkownika znajdą się w zasięgu czujnika ruchu umieszczonego wewnątrz baterii.

Moduł zasilający jest kluczowym elementem baterii bezdotykowych. Moduł ten jest zwykle umieszczony w specjalnej puszce, którą można zamontować podtynkowo pod baterią. Istnieją dwa rodzaje zasilania baterii bezdotykowych: podłączane do sieci elektrycznej oraz wykorzystujące baterię 6V.

Te elektroniczne urządzenia precyzyjnie uruchamiają i zatrzymują przepływ wody. Użytkownik nie musi niczego dotykać. Niektórzy producenci armatury oferują również baterie bezdotykowe, które są zasilane przez specjalny generator.

Ten generator energii działa jak elektrownia wodna. Woda, która wypływa z wylewki, jest zamieniana w energię elektryczną przez specjalną turbinę. Nie musisz się martwić o wymianę baterii, jak w przypadku innych generatorów.

Zalety baterii bezdotykowych

Higieniczne mycie dłoni

Higiena rąk jest nadal kwestią, do której powinniśmy podchodzić z większą powagą. Niektóre z zarazków znajdujących się na naszych rękach mogą wywoływać choroby. Dlatego baterie na podczerwień to dobry wybór w toaletach publicznych. W ten sposób ręce i powierzchnia armatury pozostają higienicznie czyste po każdym użyciu.

Dezynfekcja

Jak wiadomo, woda z kranu, zanim trafi do naszych domów, jest badana na obecność szkodliwych bakterii. Jednak ta procedura nie zawsze jest w stanie uchronić nas przed groźnymi bakteriami, takimi jak Legionella, które u osoby nimi zarażonej mogą wywołać nawet zapalenie płuc. Ich rozwojowi sprzyjają instalacje wodne, a optymalne dla nich warunki termiczne wynoszą od 38 do 42°C

Aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu, producenci armatury wyposażyli swoje baterie bezdotykowe w system dezynfekcji termicznej. Proces ten polega na przepłukiwaniu wewnętrznych kanałów wodnych gorącą wodą (ok. 70°C przez 3-4 minuty), która niszczy komórki bakteryjne.

Oszczędzanie wody

Baterie bezdotykowe są wygodniejsze w użyciu i pozwalają utrzymać łazienkę w czystości. Pozwalają też oszczędzać wodę. Możesz ustawić przepływ wody na określonym poziomie, który Ci odpowiada. Jest to korzystne dla środowiska i pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za wodę.

Czas trwania przepływu i objętość strumienia można ustawić za pomocą pilota. Niektórzy producenci oferują również pomoc w ustawieniu urządzenia, jeśli zajdzie potrzeba jego zmiany. Baterie bezdotykowe pomagają ludziom racjonalniej korzystać z wody, co w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak dużo wody zużywają na co dzień. Dotyczy to również mycia zębów i golenia. Średnie natężenie przepływu podczas tych czynności wynosi ponad 12 litrów na minutę! W przypadku tradycyjnych baterii często odkręcamy wodę, gdy zaczynamy o siebie dbać, i wyłączamy ją, gdy kończymy. Ponowne odkręcenie wody oznacza ponowne ustawienie idealnego natężenia przepływu, co może być niewygodne.

Bezdotykowe baterie umywalkowe to dobry sposób na oszczędzanie wody przez dzieci. Często zapominają one o wyłączeniu przepływu wody, dlatego baterie bezdotykowe pomagają im oszczędzać wodę bez konieczności martwienia się o to.

Prosty montaż baterii bezdotykowej

Wśród zalet armatury bezdotykowej można wymienić najwyższy poziom higieny, możliwość dezynfekcji termicznej oraz fakt, że woda wypływa po dotknięciu dłonią. Baterie bezdotykowe są dostępne w różnych rozmiarach, które doskonale pasują do mniejszych umywalek. Możesz też zdecydować się na różne sposoby ich montażu.

Baterie bezdotykowe to nowa technologia, która staje się coraz bardziej popularna w łazienkach. Są wygodniejsze w użyciu, a także pomagają utrzymać łazienkę w czystości. Zużywają też mniej wody niż tradycyjne baterie, co pozwala zaoszczędzić na rachunkach za wodę. Możesz je również dostosować do swoich preferencji stylistycznych.

Komentarze