+48 697 410 168
0szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Elektryczny przepływowy ogrzewacz wody - rodzaje, zalety i koszty użytkowania

Przepływowe podgrzewacze wody szybko dostarczają ciepłą wodę. W ofertach sprzedaży możesz znaleźć różne typy tych urządzeń. Poniżej opiszemy popularne typy podgrzewaczy wody, wskażemy ich możliwości, ceny zakupu i opinie. W końcowej części tekstu przeanalizujemy też koszty korzystania z podgrzewaczy elektrycznych.


Elektryczny przepływowy ogrzewacz wody - rodzaje, zalety i koszty użytkowania

Jak działa elektryczny podgrzewacz wody?

 

Urządzenie jest używane do podgrzewania ciepłej wody. Nie jest on tak duży jak bojler i nie przechowuje podgrzanej wody. Przepływowy podgrzewacz wody to małe urządzenie elektryczne, które montuje się tuż przy kranie.

Piecyk przepływowy zużywa więcej energii elektrycznej niż inne rodzaje piecyków. Oznacza to, że woda wypływająca z rur kanalizacyjnych będzie cieplejsza. Będziesz mógł szybciej uzyskać ciepłą wodę z kranu, gdy go odkręcisz.

Przepływowy podgrzewacz wody działa tylko wtedy, gdy kran jest odkręcony. Kiedy nie jest pobierana woda, urządzenie przechodzi w tryb bezczynności. Podgrzewacz włącza się i wyłącza automatycznie, więc nie musimy się martwić o jego działanie.

Kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że terma przepływowa powinna znajdować się jak najbliżej kranu. Woda między podgrzewaczem a kranem nie jest podgrzewana, więc może wypłynąć z kranu przed podgrzanym płynem. Może to wpłynąć na ilość wody, którą wypijesz.

Rodzaje przepływowych podgrzewaczy wody

 

Jednopunktowy przepływowy ogrzewacz wody

 

Jednopunktowy przepływowy podgrzewacz wody to urządzenie służące do podgrzewania wody w jednym konkretnym miejscu, na przykład w łazience lub kuchni. Ten typ elektrycznego podgrzewacza wody nie potrzebuje tak dużo prądu jak inne, więc jest bardziej przystępny cenowo. Podgrzewacze o mocy 6 kW zwykle znajdujemy w ofertach sprzedaży.

Bardzo łatwo możesz zainstalować przepływowy podgrzewacz wody z jednym punktem. Wszystko, czego potrzebujesz, to bateria i wylewka. Jeśli instalujesz go w kabinie prysznicowej, będziesz potrzebował także pasującej do niego rączki prysznicowej.

Wysokiej jakości jednopunktowy ogrzewacz przepływu może być przydatnym urządzeniem. Ludzie zazwyczaj lubią te produkty, bo dobrze działają. Przepływowy podgrzewacz wody z czujnikiem podczerwieni jest popularnym wyborem, bo jest tak wygodny. Ten typ podgrzewacza wody pozwala na uruchomienie kranu bez czekania, co sprawia, że mycie rąk jest bardziej higieniczne

Elektryczne podgrzewacze wody są dostępne w wielu różnych wersjach. Niektóre mniej zaawansowane modele wykorzystują hydrauliczną regulację temperatury. Oznacza to, że temperatura cieczy zależy od ciśnienia wody wypływającej z kranu. Im wyższe ciśnienie, tym niższa temperatura.

Jeśli odkręcisz kurek na mniejszą wartość, woda będzie cieplejsza. To samo dotyczy ofert sprzedaży. W wielu z nich znajdziesz przepływowy podgrzewacz wody z regulacją stopniową. Ten typ podgrzewacza wody jest popularny, bo daje użytkownikom większą kontrolę nad temperaturą wody.

Wielopunktowy przepływowy ogrzewacz wody

 

Wielopunktowy ogrzewacz przepływowy jest zaprojektowany tak, by dostarczać gorącą wodę do wielu zastosowań w tym samym czasie. Ten typ pieca jest zwykle bardziej wydajny niż bojler. Elektryczny podgrzewacz wody o dużej mocy i napięciu 230V zebrał dobre recenzje od użytkowników. Ten podgrzewacz będzie idealny dla budynków, które potrzebują ciepłej wody na żądanie z wielu punktów jednocześnie.

Instalacja wielopunktowego podgrzewacza wody nie zawsze jest łatwa. Największym wyzwaniem jest podjęcie decyzji, gdzie go umieścić. Jeśli będzie on zbyt daleko od gniazdka, ludzie nie będą go wygodnie używać i będzie zużywał więcej wody.

Wybierając wielopunktowy elektryczny podgrzewacz wody, zwróć uwagę na jego parametry techniczne. Bardziej zaawansowane urządzenie oznacza wyższą cenę zakupu, ale zapewni też większy komfort użytkowania. Na przykład elektryczny podgrzewacz wody może być wyposażony w elektroniczne sterowniki. Dzięki nim możemy łatwo regulować temperaturę ciepłej wody, zapewniając sobie tym samym najwyższy komfort.

Kiedy warto zamontować przepływomierz wody?

Przepływowy podgrzewacz wody jest przydatny do wielu celów. Można go używać w kuchniach, łazienkach i pralniach. Modele jednopunktowe są proste i łatwe w użyciu. Zapewniają komfort przy kranie.

Kiedy odkręcisz kran, popłynie z niego ciepła woda, którą możesz wykorzystać do mycia naczyń lub wzięcia prysznica. Jeśli nie masz zmywarki, przydatny może okazać się kuchenny podgrzewacz wody, dzięki któremu zawsze będziesz mieć dostęp do ciepłej wody.

Wielopunktowy podgrzewacz wody może być zainstalowany w wielu punktach poboru wody w jednym pomieszczeniu. Ludzie często instalują też jeden podgrzewacz i podłączają go do punktów w wielu pomieszczeniach.

Wybierając urządzenie na 230V, upewnij się, że sprawdziłeś jego parametry techniczne. Nieco tańsze grzałki wielopunktowe można podłączyć do kilku punktów, ale efektywne ogrzewanie ma miejsce tylko wtedy, gdy w danym momencie używany jest jeden punkt. Korzystanie z dwóch punktów poboru ciepłej wody w tym samym czasie sprawia, że konieczne jest zastosowanie grzałki o większej mocy.

 

Ile wynosi cena zakupu podgrzewacza wody?

Kupno przepływowego podgrzewacza wody nie jest drogie. Urządzenia, które podgrzewają wodę w jednym punkcie na raz, można kupić za kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Wysokiej jakości urządzenia z pozytywnymi opiniami można kupić za 150 do 250 złotych.

Dobrej jakości wielopunktowy ogrzewacz możesz kupić za 400-700 zł. Droższe modele będą miały lepsze kontrolery.

Wybierając podgrzewacze wody, ważne jest, by wybierać takie, które mają dobrą jakość wykonania, a także spełniają nasze indywidualne wymagania i warunki podłączenia. Dzięki temu zapewnimy sobie najwyższy poziom komfortu podczas korzystania z ciepłej wody.

Koszt eksploatacji podgrzewaczy

Podgrzewacze wody mogą być drogie w zakupie, ale nie mają wysokich kosztów eksploatacji. Wiele osób martwi się o koszty podgrzewania wody, ale według wielu inwestorów tradycyjny bojler zapewni niższe rachunki za podgrzewanie ciepłej wody. Dlatego obliczymy przybliżony koszt eksploatacji podgrzewacza wody.

Aby obliczyć średni koszt podgrzania 1000 litrów wody wodociągowej, musimy znać temperaturę wody, gdy wpływa do rur (10 0C) i temperaturę, jaką będzie miała, gdy wyjdzie z piecyka elektrycznego (40 0C).

Jeśli założymy, że w pomieszczeniu zainstalowany jest przepływowy podgrzewacz o mocy 21 kW, to ogrzanie 1000 litrów wody zajmie około 100 minut. W tym czasie zużyjemy 35,0 kW energii elektrycznej.

Koszt 1 kW energii elektrycznej w taryfie G11 wynosi około 0,65 zł. Zatem ogrzanie 1000 litrów wody w podgrzewaczu przepływowym będzie kosztować około 22,75 zł.

Średni miesięczny koszt podgrzania wody dla jednej osoby (przy średnim zużyciu 1,5-2 m3) za pomocą przepływowego podgrzewacza wyniesie 34-45 zł.

Komentarze