+48 697 410 168
0szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Funkcjonalne pompy obiegowe ALPHA2 od Grundfos

Instalacje centralnego ogrzewania, są zazwyczaj wyposażone w pompę ciepła. Zadaniem tego elementu jest przeniesienia czynnika grzewczego, najczęściej wody do wszystkich grzejników w domu, bądź innych odbiorników. Pompy obiegowe Alpha2 charakteryzują się solidną konstrukcją i niskim zużyciem energii, nawet podczas pracy na najwyższych obrotach.

Funkcjonalne pompy obiegowe ALPHA2 od Grundfos

Funkcjonalność pomp obiegowych ALPHA2

Opisując pomby obiegowe firmy Grundfos warto wspomnieć, że są to urządzenia, które posiadają wszelkie wymagane dyrektywy EuP. Lista funkcjonalności jest długa, a do najczęściej wymienianych należą duża oszczędność energii i niski poziom wytwarzanego hałasu, który przy stosowaniu pomp innych marek jest określany, jako znacznie wyższy. Warto wspomnieć także, że istnieje możliwość montażu ALPHA2 w już istniejących instalacjach grzewczych, a nie tylko tych tworzonych od podstaw. Produkt ma czytelny wyświetlacz, na którym w razie potrzeby pojawiają się wszelkie alerty i ostrzeżenia dotyczące jego pracy. Dodatkowo w cieplejsze dni, gdzie znacznie mniej korzystamy z ogrzewania, istniej możliwość przestawienia pomby na oszczędny, letni tryb pracy.

Pozostałe zalety

Pompy ALPHA2 mają wbudowany tryb nocny, który włącza się za pomocą specjalnego przycisku, umieszczonego na skrzynce sterowniczej. Po włączeniu tej opcji, urządzenie automatycznie przełącza się na wolniejszą pracę, jeżeli temperatura cieszy w rurze zasilającej spadnie o 10 - 15 °C. Zabezpieczenie przed suchobiegiem jest swoistą ochroną przed uszkodzeniami, gdyż w razie kłopotów z obiegiem cieszy, na wyświetlaczu natychmiast pojawi się alert z kodem bledu. Pomby ALPHA2 mają trzy standardowe tryby pracy: I, II, III. Począwszy od biegu I, podczas którego produkt pracuje najwolniej, kończąc na biegu III, gdzie praca urządzenia jest najszybsza.

Jeśli nie wiesz jaka pomba będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb zapoznaj się kartami informacyjnymi produktów lub zasięgnij opinii specjalistów z HydroTermo. 

Komentarze