+48 697 410 168
0szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Jak zamontować prysznic bez brodzika w bloku

Choć może się wydawać, że w małej łazience nie ma zbyt wiele miejsca, są sposoby, by ją zagospodarować. Na przykład możesz zainstalować kabinę bez brodzika. Nie zawsze jednak może to być możliwe, w zależności od konstrukcji budynku. Zobacz wszystkie za i przeciw posiadania kabiny prysznicowej walk-in w swojej łazience.

Kąpiel pod prysznicem bez brodzika w bloku staje się coraz bardziej popularna. Ludzie, którzy cenią sobie oryginalne i ciekawe rozwiązania, często skłaniają się ku tej opcji. Jest kilka zalet i wad, o których powinieneś wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję.


Jak zamontować prysznic bez brodzika w bloku

Jakie są zalety kabiny walk-in

Prysznice typu walk-in to prysznice bez wysokiego brodzika i otwieranych lub rozsuwnych drzwi. Zajmują one mniej miejsca niż zwykłe prysznice. Jeśli masz małą łazienkę, powinieneś rozważyć zastosowanie prysznica typu walk-in, by zaoszczędzić miejsce.

Nie musisz używać brodzika o takim samym rozmiarze jak wszyscy inni. Jeśli wybierzesz odpływ podłogowy, możesz mieć dowolny kształt swojego prysznica. To sprawia, że łazienka wydaje się większa i bardziej przestronna. Ponadto brak brodzika jest naprawdę wygodny, bo możesz nadać prysznicowi dowolny kształt

Ten innowacyjny prysznic można zainstalować w każdej wnęce lub kącie. Ważne jest jednak, by profesjonalista dokładnie zainstalował system odprowadzania wody. Warto też zauważyć, że kabina bez brodzika jest doskonałym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych. Wejście do prysznica znajduje się na poziomie podłogi, co ułatwia korzystanie z niego.

Jak zamontować kabinę bez brodzika w bloku

Nie zawsze jest możliwe posiadanie prysznica bez brodzika. Czasem o wiele łatwiej jest zainstalować taką "kabinę" podczas budowy budynku lub gdy planujemy absolutnie generalny remont łazienki. Pamiętaj, że na swojej drodze możesz napotkać wiele trudności.

Prysznice, które nie mają brodzika, instaluje się na pochyłej podłodze. Odpływ może być zainstalowany w podłodze lub w ścianie na stelażu. Jeśli gotowa podłoga prysznica nie ma być wyższa niż podłoga łazienki, musisz zostawić miejsce na elementy łączące, takie jak odpływ ze spadkiem i odpływ podłogowy.

Problem ten dotyczy zwłaszcza mieszkań w blokach. Poza tym bardzo ważna jest hydroizolacja prysznica bez brodzika. Instalacja kabiny prysznicowej bez brodzika jest zdecydowanie bardziej skomplikowana niż zakup modelu z brodzikiem.

Odpływ w kabinie bez brodzika

Jeśli chcesz zrobić prysznic bez brodzika, musisz umieścić odpływ i instalację hydrauliczną poniżej powierzchni podłogi. W ten sposób pod prysznicem nie będzie progów. Masz dwie najbardziej popularne opcje systemów odwadniających:  

  • Odwodnienie punktowe, znane jako punktowy odpływ podłogowy. To rozwiązanie będzie wymagało instalacji na środku prysznica. Jednak po zakończeniu prac pozostaje on praktycznie niewidoczny, ponieważ możesz go na przykład przykryć kratką ze stali nierdzewnej.
  • System odpływu liniowego zwykle składa się z kanału dla prysznica i rusztu. Odwodnienie instaluje się przy wejściu do prysznica lub przy jednej z jego ścian. Po zakończeniu prac ruszt będzie widoczny i będzie leżał na równi z podłogą.

O rodzaju odpływu, który ma być użyty, powinien zadecydować ktoś, kto wie, jak działają odpływy.

Co wpływa na wydajność odpływu w kabinie prysznicowej

Wielkość twojej łazienki nie ma wpływu na to, jak dobrze działa odpływ. Wydajność odpływu zależy od syfonu, którego użyjesz. Wybierając syfon, zastanów się, ile wody będziesz zużywać ty i inne osoby w twoim mieszkaniu. Upewnij się, że pojemność syfonu jest dopasowana do pojemności twojego prysznica.

Istnieją różne rodzaje syfonów. Najlepszy typ ma membranę, która zapobiega szybkiemu wyparowywaniu wody. Pamiętaj, żeby zastanowić się, czego chcesz, zanim zainwestujesz w profesjonalistę. Oni dobiorą odpowiedni rodzaj odpływu i całkowicie zaimpregnują podłogę w łazience.

Hydroizolacja - niezbędne zabezpieczenie

Jeśli odpływ znajduje się kilka centymetrów poniżej poziomu podłogi, łatwo może dojść do zalania łazienki. Nieszczelność w konstrukcji może spowodować wiele szkód - nie tylko możesz zalać podłogę w całej łazience, ale też "zalać" swoich sąsiadów.

Musisz wykonać odpowiednią izolację. Możesz to zrobić za pomocą folii w płynie. W narożnikach powinieneś użyć wodoodpornej taśmy uszczelniającej. Całą powierzchnię podłogi w łazience pokryj materiałem hydroizolacyjnym.

Komentarze