+48 697 410 168
0szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Membranowe zawory bezpieczeństwa Afriso

Zawory bezpieczeństwa AFRISO służą do zabezpieczenia instalacji wodnych oraz parowych. Są także pomocne przy zabezpieczaniu instalacji przed wzrostem ciśnienia, które przekroczy ustalone normy. Ich działanie polega na samoczynnym otwieraniu się, w momencie, gdy ciśnienie gazu albo cieszy znacznie przekroczy dopuszczalną normę. Dużą zaletą zaworów jest natychmiastowa zdolność otwarcia, która chroni przed wybuchem kotła, zbiornika, czy rurociągu w momentach znacznych skoków określonych wyżej parametrów.

Membranowe zawory bezpieczeństwa Afriso

Membranowe zawory bezpieczeństwa w trzech kolorach

Membranowe zawory bezpieczeństwa służą do zabezpieczenia instalacji zamkniętych, przed nadmiernym przekroczeniem dopuszczalnych wartości ciśnienia. Zawory występują z pokrętłami w trzech kolorach, po których łatwo można rozpoznać, do jakich instalacji przeznaczony jest produkt:

• Membranowe zawory bezpieczeństwa z czerwonym pokrętłem – oznaczone wyróżnikiem MS, stosowane są w instalacjach centralnego ogrzewania. Ich zadaniem jest wypuszczanie z instalacji grzewczej nadmiaru wody, mieszanki wody z glikolem oraz innych znajdujących się w obiegu cieczy.

• Membranowe zawory bezpieczeństwa z czarnym pokrętłem – oznaczone wyróżnikiem MMS, wykorzystuje się w instalacjach solarnych, do wypuszczania z nich wody, substancji które mają zapobiegać zamarzaniu i innych płynów.

• Membranowe zawory bezpieczeństwa z niebieskim pokrętłem – oznaczone wyróżnikiem MSW, zaprojektowane zostały, jako zawór zabezpieczający instalacje wodne, a ich głównym zadaniem jest wypuszczanie nadmiaru wody z zamkniętych zasobników wody użytkowej.

Sposób działania zaworów

Jedną z najważniejszych rzeczy, o które musisz zadbać przed montażem zaworu bezpieczeństwa AFRISO jest upewnienie się, że ciśnienie nominalne otwarcia zaworu odpowiada wymaganiom instalacji. Koniecznym jest także sprawdzenie, czy ciesz, która znajduje się w instalacji nie będzie niszczyć zaworu. W obrębie instalacji i membranowego zaworu bezpieczeństwa, nie montuj dodatkowych elementów odcinających, gdyż może wpłynąć to niekorzystnie na działanie produktu AFRISO. Pamiętaj także o tym, aby nie montować zabezpieczenia w miejscach, gdzie będzie narażone na zbytnią eksploatację na czynniki zewnętrzne.

Komentarze