+48 697 410 168
0szt.

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Naczynia zbiorcze, wyrównawcze

Naczynia wzbiorcze, znane także pod nazwą naczynia wyrównawcze to niezbędny element każdej, dobrze wykonanej i niezawodnej instalacji centralnego ogrzewania. Ich głównym zadaniem jest wyrównanie poziomu cieczy grzewczej. W wyniku podgrzania czynnika, którym najczęściej jest woda, zwiększa się jego objętość. Właśnie ten nadmiar gromadzony jest w naczyniu wyrównawczym. Takie działanie zapewnia bezpieczeństwo i dobre funkcjonowanie całej instalacji grzewczej, ponieważ ciśnienie w całym obiegu jest wyrównane. Brak naczynia mogłoby spowodować pęknięcie rur oraz uszkodzenie instalacji.

Oferta HydroTermo obejmuje dwa rodzaje naczyń, w tym naczynia wzbiorcze otwarte oraz przeponowe. Pierwsze z nich montowane jest w instalacjach ogrzewanych paliwem stałym. Naczynie zamontowane w najwyższym punkcie obiegu ma ustrzec przed nadmiernym wzrostem ciśnienia oraz zagotowaniu wody. Naczynia wzbiorcze przeponowe przeznaczone są do instalacji zamkniętych z kotłem gazowym lub olejowym. Za pobór nadmiaru wody w tym przypadku odpowiedzialny jest automatyczny obieg wody.

Najważniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniego naczynia wyrównawczego jest określenie objętości płynu w instalacji grzewczej. Przyjmuje się, że naczynie powinno mieścić około 10% takiego płynu w momencie podgrzewania wody.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu HydroTermo, gdzie znajdują się wysokiej jakości naczynia wyrównawcze firmy Cimm. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami.

Ustaw kierunek malejący

24 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

24 produkt(ów)